LOU VC PAYS DE LOUDEAC DN1
Ds Yvonnick BOLGIANI 473pts
1 Erwann CORBEL (FRA)
2 Clement BOMME (FRA)
3 * Elie GESBERT (FRA)
4 * Camille GUERIN (FRA)
5 Justin MOTTIER (FRA)
6 Cyrille PATOUX (FRA)
7 Luc TELLIER (FRA)
CCF CHAMBERY CYCLISME FORMATION DN1
Ds Clément DUPUY 379pts
11 * Benoit COSNEFROY (FRA)
12 * Jacob DE JONG (NED)
13 * Etienne FABRE (FRA)
14 * Guillaume MILLASSEAU (FRA)
15 * Hugo PIGEON (FRA)
16 * Remy ROCHAS (FRA)
17 * Victor TOURNIEROUX (FRA)
VCR VC ROUEN 76 DN1
Ds Jean Philippe YON 301pts
21 * Jean Lou WATRELOT (FRA)
22 * Hugo BOUGUET (FRA)
23 Erwan BRENTERCH (FRA)
24 * Wilfried CANALES (FRA)
25 * Théo NICOLAS (FRA)
26 Christopher PIRY (FRA)
27 Melvin RULLIERE (FRA)
CCE CC ETUPES LE DOUBS PAYS DE MONTBELIARD DN1
Ds Jérôme GANNAT 262pts
31 Fabien DOUBEY (FRA)
32 * Pierre IDJOUADIENE (FRA)
33 Edouard LAUBER (FRA)
34 * Mickaël PLANTUREUX (FRA)
35 Maxime ROBERT (FRA)
36 * Damien TOUZE (FRA)
37 * Léo VINCENT (FRA)
VEU VENDEE U PAYS DE LA LOIRE DN1
Ds Thibaut MACE 255pts
41 * Thomas DENIS (FRA)
42 * Marlon GAILLARD (FRA)
43 * Charles HERBERT (FRA)
44 * Axel JOURNIAUX (FRA)
45 Morgan LAMOISSON (FRA)
46 * Florian MAITRE (FRA)
47 * Simon SELLIER (FRA)
T16 OCEANE TOP 16 DN1
Ds Stéphane BAUCHAUD 165pts
51 * Baptiste CONSTANTIN (FRA)
52 * Vadim DESLANDES (FRA)
53 Rudy FIEFVEZ (FRA)
54 Mickael GUICHARD (FRA)
55 * Mathias LE TURNIER (FRA)
56 Yoann PAILLOT (FRA)
57 Clement SAINT MARTIN (FRA)
CR4 C.R.4 CHEMINS/ROANNE DN1
Ds Aymeric BRUNET 164pts
61 Thibault ATHANE (FRA)
62 Geoffrey BOUCHARD (FRA)
63 Clement CARISEY (FRA)
64 * Valentin DEVERCHERE (FRA)
65 Florian DUMOURIER (FRA)
66 Mathieu FERNANDES (FRA)
67 Alexandre JAMET (FRA)
VCV V.C. VAULX EN VELIN DN1
Ds Pierre BOURLOT 154pts
71 * Baptiste BOUCHET (FRA)
72 * Andrea COSTA (FRA)
73 * Dorian GODON (FRA)
74 * Valentin LACROIX (FRA)
75 * Alexandre PACCALET (FRA)
76 * Baptiste QUINET (FRA)
77 * Joris VINCENT (FRA)
CCN CC NOGENT / OISE DN1
Ds Pascal CARLOT 134pts
81 Romain BACON (FRA)
82 * Geoffroy BECRET (FRA)
83 * Clément DUPONQ (FRA)
84 * Vincent GINELLI (FRA)
85 * Sébastien HAVOT (FRA)
86 * Louis RICHARD (FRA)
87 * Julien VAN HAVERBEKE (FRA)
TNR VCCA TEAM PRO IMMO NICOLAS ROUX DN1
Ds Jean Philippe DURACKA 110pts
91 Pierre ALMEIDA (FRA)
92 Pierre BONNET (FRA)
93 Brice DEBORDE (FRA)
94 Sébastien FOURNET FAYARD (FRA)
95 Maxime LE LAVANDIER (FRA)
96 Julien PIERRAT (FRA)
97 * Maxime ROGER (FRA)
GSC GSC BLAGNAC - VELO SPORT 31 DN1
Ds David ESCUDE 85pts
101 Sylvain BLANQUEFORT (FRA)
102 * Lucas DESTANG (FRA)
103 Alexis GUERIN (FRA)
104 Olivier LE COURT DE BILLOT (MRI)
105 Flavien MAURELET (FRA)
106 * Remi VERARDO (FRA)
107 Yoan VERARDO (FRA)
UCN UC NANTES ATLANTIQUE DN1
Ds Sébastien COTTIER 81pts
111 Kevin FRANCILLETTE (FRA)
112 * Adrien LEBOUCHER (FRA)
113 * Maxence MONCASSIN (FRA)
114 * Kevin PERRET (FRA)
115 * Baptiste PLESSIS (FRA)
116 * Jules ROUEIL (FRA)
117 Willem Jakobus SMIT (RSA)
OCF OCCITANE CYCLISME FORMATION DN1
Ds Axel CLOT COURANT 81pts
121 Rémi BENARFA (FRA)
122 * Mathieu CARAMEL (FRA)
123 * Axel CROCHARD (FRA)
124 Wesley DUBEDAT (FRA)
125 Fabien FRAISSIGNES (FRA)
126 Guillaume GABORIAUD (FRA)
127 * Adrien MOULY (FRA)
SOJ SOJASUN ESPOIR ACNC DN1
Ds Jason YON SNOECK 74pts
131 * Willy ARTUS (FRA)
132 * Axel GUILCHER (FRA)
133 * Fabien LEBRETON (FRA)
134 Adrien LEGROS (FRA)
135 Clement MARY (FRA)
136 * Martin RAPIN (FRA)
137 * Jayson ROUSSEAU (FRA)
BIC BREST IROISE CYCL.2000 DN1
Ds Yannick BOTREL 59pts
141 Yann BOTREL (FRA)
142 Sebastien COQUIL (FRA)
143 Cedric DELAPLACE (FRA)
144 * Dylan DURAND (FRA)
145 Rodolphe MARIE (FRA)
146 Jonathan MASSON (FRA)
147 * Baptiste RENAULT (FRA)
AVC A.V.C.AIX EN PROVENCE DN1
Ds Jean François RODRIGUEZ 59pts
151 Florent CASTELLARNAU (FRA)
152 Loïck LEBOUVIER (FRA)
153 Matthieu CONVERSET (FRA)
154 Alexis DULIN (FRA)
155 * Robin MEYER (FRA)
156 * Thomas NAVARRO (FRA)
157 * Ivan SCHMITZ (FRA)
SCD S.C.OLYMPIQUE DE DIJON DN1
Ds Sébastien GREDY 43pts
161 Quentin BERNIER (FRA)
162 Jeremy CABOT (FRA)
163 * Matthieu GARNIER (FRA)
164 Adrien GUILLONNET (FRA)
165 Benjamin LE ROSCOUET (FRA)
166 Benjamin PASCUAL (FRA)
167 * Mathieu PELLEGRIN (FRA)
CCV CC VILLENEUVE ST GERMAIN SOISSONS AISNE DN1
Ds David PAGNIER 21pts
171 Kévin COUTURE (FRA)
172 Alex Ariya DESTRIBOIS PHOUNSAVATH (FRA)
173 Alexis MARTIN (FRA)
174 * Charles MEUNIER (FRA)
175 * Valentin RICHARD (FRA)
176 Camille THOMINET (FRA)
177 Polychronis TZORTZAKIS (GRE)
G.C GUIDON CHALETTOIS DN1
Ds Paul GUICHARD 20pts
181 Romain BARROSO (FRA)
182 * Enzo BOISSET (FRA)
183 Emilien CLERE (FRA)
184 * Matthieu DEMEAUTIS (FRA)
185 Stéphane DUGUENET (FRA)
186 Ronan RACAULT (FRA)
187 * Adrien THOMAS (FRA)
ECS E.C. ST ETIENNE - LOIRE DN1
Ds Cyril DESSEL 3pts
191 Guillaume BONNET (FRA)
192 * Damien CHARREYRON (FRA)
193 * Romain FAUSSURIER (FRA)
194 * Bastien LHOMME (FRA)
195 Martial ROMAN (FRA)
196 * Damien FABRE (FRA)
197 * Clement RUSSO (FRA)
Mentions légales | Designed by diateam | Powered by diasite