1 31 PESNEL Xavier EC SAINT VIGORIENNE 2ème Cat
2 4 BAUDOIN MARVIN SOJASUN ESPOIR ACNC 2ème Cat
3 56 LEIROS ARNAUD GO FOUGERAIS 3ème Cat
4 2 BAROCHE Vincent VC ECKWERSHEIM 2ème Cat
5 7 BOTTE Sébastien VC AVRANCHES 2ème Cat
6 62 BERHAULT Thomas UC DU MORTAINAIS 3ème Cat
7 6 BORDIER JULIEN OC LOCMINE 2ème Cat
8 57 COQUEMONT NICOLAS RL BAZOUGEAISE 3ème Cat
9 17 GRENIER Lucilien SOJASUN ESPOIR ACNC 2ème Cat
10 12 CHOPART Dimitri VC AVRANCHES 2ème Cat
11 21 LHUMEAU SEBASTIEN VC PAYS DE LORIENT 2ème Cat
12 3 BATTEUX YOANN ASPTT RENNES CYCLISME 2ème Cat
13 61 HAMEL Anthony TEAM SUD MANCHE LEUCEMIE 3ème Cat
14 1 AUMONT Alexis ES TORIGNI 2ème Cat
15 25 MARIAULT SANE ASPTT RENNES CYCLISME 2ème Cat
16 9 CADORET SEBASTIEN DYNAMIC BIKE LOCMINE 2ème Cat
17 52 LEGREE PHILIPPE COC FOUGERAIS 3ème Cat
18 68 EMOND Jordan VC AVRANCHES 3ème Cat
19 30 PAVOINE STEPHANE EC PAYS GUICHEN 2ème Cat
20 90 CHEMINANT Romain VC SAINT HILAIRE Junior
21 11 CHESNEL Pascal UC BRICQUEBEC 2ème Cat
22 27 MELLIER ALEXANDRE US VERN CYCLISME 2ème Cat
23 67 GRIMAULT RONAN US VERN CYCLISME 3ème Cat
24 69 HERMAN Pascal VC AVRANCHES 3ème Cat
25 15 DELORY Cyril TEAM PELTRAX - CSD 2ème Cat
26 59 BARON Noël TEAM SUD MANCHE LEUCEMIE 3ème Cat
27 66 LEBOUVIER Tanguy UC LANDELLAISE 3ème Cat
28 51 DAGUET SERGE COC FOUGERAIS 3ème Cat
29 33 ROCHEFORT Malvyn UC BRICQUEBEC 2ème Cat
30 18 LE QUEAU GLENN CC ERGUE GABERIC 2ème Cat
31 26 MARIE Alexandre UC DU MORTAINAIS 2ème Cat
32 82 NAYRAT JORIS CC LIFFRE Junior
33 53 MALLE PATRICE COC FOUGERAIS 3ème Cat
34 5 BOISRAME KEVIN CYCLO CLUB ERNEEN 2ème Cat
35 89 PRODHOMME YOANN GO FOUGERAIS Junior
36 101 ROUSSIGNE JEAN PIERRE CYCLO CLUB ERNEEN Pass`Cyc
37 58 BELLEC TRISTAN SOJASUN ESPOIR ACNC 3ème Cat
38 91 GASTEL Romain VC SAINT HILAIRE Junior
39 93 BEAUGENDRE AXEL VELO SPORT VALLETAIS Junior
40 10 CAILLET BASTIEN CC VITREEN 2ème Cat
41 92 TABOURET Clément VC SAINT HILAIRE Junior
42 55 ORIOT Sylvain FLERS CYCLISME 61 3ème Cat
43 84 DANION EWEN DYNAMIC CLUB QUEDILLAC Junior
44 83 TARLEVE VALENTIN CYCLO CLUB ERNEEN Junior
45 29 NAGAYAMA Takahiro AC OCTEVILLE 2ème Cat
46 14 DELANOE SYLVAIN US LA GACILLY CYCL. 2ème Cat
47 103 GOUTAL Sylvain UC LANDELLAISE Pass`Cyc
48 64 DESPAS Régis UC DU MORTAINAIS 3ème Cat
49 71 JUBAN FREDERIC VCS LOUVIGNEEN 3ème Cat
50 ?
51 24 MANCEL Médéric UC LANDELLAISE 2ème Cat
52 60 BOUCE Florian TEAM SUD MANCHE LEUCEMIE 3ème Cat
53 32 PRENVEILLE LAURENT TEAM SOJASUN CYCL. 2ème Cat
54 81 NEUCIN STEVEN COC FOUGERAIS Junior
55 35 TRAVERS VINCENT ASPTT RENNES CYCLISME 2ème Cat
56 22 LOUET FREDERIC TEAM SOJASUN CYCL. 2ème Cat
57 102 CAYLA Eric UC DU MORTAINAIS Pass`Cyc
58 88 JUBAN QUENTIN GO FOUGERAIS Junior
59 54 ROINE Fabien COC FOUGERAIS 3ème Cat
60 70 BESNARD ERWAN VCS LOUVIGNEEN 3ème Cat
61 28 MORVAN MICKAEL US VERN CYCLISME 2ème Cat
62 19 LEJAMTEL François VC AVRANCHES 2ème Cat
63 63 CENIER Jean François UC DU MORTAINAIS 3ème Cat
64 65 MOISSERON Pascal UC DU MORTAINAIS 3ème Cat
65 20 LEVALLET Kévin VC AVRANCHES 2ème Cat
66 8 BRUNEAU ALEXIS VC RENNAIS 2ème Cat
1 35 COULANGE Florian VC SAINT JAMES Pass`Cyc
2 29 BROUILLARD Jérémy TEAM SUD MANCHE LEUCEMIE Pass`Cyc
3 40 CHEREL CORENTIN VCS LOUVIGNEEN Pass`Cyc
4 42 CHEREL JEAN LUC VCS LOUVIGNEEN Pass`Cyc
5 23 DAUGUET PATRICE PENTHIEVRE VELO TEAM Pass`Cyc
6 33 MILET Olivier VC LANDELLAIS Pass`Cyc
7 13 MICHEL SEBASTIEN CC LANDIVYSIEN Pass`Cyc
8 25 DENOUAL DAMIEN RL BAZOUGEAISE Pass`Cyc
9 32 TREVIDIC THIBAUT US CHATEAUGIRON Pass`Cyc
10 22 FESTOC ROMAIN JS DOLOISE CYCLISME Pass`Cyc
11 43 CHAPIN Stéphane AC St MALO DE PHILY pass d1
12 28 GUERINEL MORGAN TEAM SOJASUN CYCL. Pass`Cyc
13 1 COLIN Guillaume COC FOUGERAIS Pass`Cyc
14 34 ROYER Claude VC LANDELLAIS Pass`Cyc
15 19 MARION JEROME GO FOUGERAIS Pass`Cyc
16 38 VENDERLIN MATTHIEU VC SAINT MALO Pass`Cyc
17 6 DUDOIT FRANCK COC FOUGERAIS Pass`Cyc
18 24 BESNARD THOMAS RL BAZOUGEAISE Pass`Cyc
19 9 PITTINO Jordan AC SOTTEVILLE Pass`Cyc
20 12 GOUGEON AURELIEN CC LANDIVYSIEN Pass`Cyc
21 17 LE BOUDEC FABIEN EC MAYENNAISE Pass`Cyc
22 16 CANTIN SYLVAIN CYCLO CLUB ERNEEN Pass`Cyc
23 31 DUVAL Charly UC DU MORTAINAIS Pass`Cyc
24 14 GALIBOURG JEROME CC LANDIVYSIEN Pass`Cyc
25 26 HARDY BENJAMIN RL BAZOUGEAISE Pass`Cyc
26 30 BAZILLON STEPHANE TEAM TED DIT AUTISME Pass`Cyc
27 45 LEBOULANGER dAVID UC DU MORTAINAIS pass d2
28 4 GUERINEL PHILIPPE COC FOUGERAIS Pass`Cyc
29 46 BEAUSSIER Mickael GO FOUGERAIS pass d2
30 2 CORBIN ANTHONY COC FOUGERAIS Pass`Cyc
31 18 PAIN ALAN GO FOUGERAIS Junior (
32 5 CUPIF ANTOINE COC FOUGERAIS Pass`Cyc
33 20 PRODHOMME DOMINIQUE GO FOUGERAIS Pass`Cyc
34 27 CHEMINANT DOMINIQUE RL BAZOUGEAISE Pass`Cyc
35 11 CHAUVIN DAVID CC LANDIVYSIEN Pass`Cyc
36 47 FRITIAU Thierry CC VITRE pass d2
37 3 GARNIER HERVE COC FOUGERAIS Pass`Cyc
38 7 DUPRE SEBASTIEN COC FOUGERAIS Pass`Cyc
39 8 NEUCIN ANTHONY COC FOUGERAIS Pass`Cyc
40 41 PATIN ANTHONY VCS LOUVIGNEEN Pass`Cyc
41 15 GOUGEON TONY CC LANDIVYSIEN Pass`Cyc
42 48 GARCIA Jorge JS DOLOISE CYCLISME pass d2
43 10 LETISSIER EYMERIC BOCAGE CYCLISTE MAYENNAIS Junior (
1 120 ROCHELLE Pascal TEAM TED DIT AUTISME Pass`Cyc
2 126 BIHEU ANTHONY US CHATEAUGIRON Pass`Cyc
3 101 CHAVOIX JEROME COC FOUGERAIS Pass`Cyc
4 135 GESLIN JEROME VCS LOUVIGNEEN Pass`Cyc
5 132 JOURDAN Hubert VC SAINT JAMES Pass`Cyc
6 122 LEBRETON SERGE TEAM TED DIT AUTISME Pass`Cyc
7 139 HERMAN Bruno VC S LOUVIGNE pass d4
8 143 GUINEBAULT Sébastien TEAM MANCHE LEUCEMIE passs d3
9 119 BEATRIX Christophe TEAM TED DIT AUTISME Pass`Cyc
10 116 LHERMELIN Bruno RL BAZOUGEAISE Pass`Cyc
11 129 HURAULT Gaëtan VC SAINT HILAIRE Pass`Cyc
12 128 FOSSARD Thierry VC PONTORSON Pass`Cyc
13 112 LODE MICKAEL CC LANDIVYSIEN Arbitre
14 127 VENDERLIN DIDIER VC PAYS DE LOUDEAC Pass`Cyc
15 141 THOMAS Thierry BREIZH REIDER pass d4
16 104 GALLAIS VINCENT COC FOUGERAIS Pass`Cyc
17 131 LEVEILLEY Serge VC SAINT HILAIRE Pass`Cyc
18 110 CHAPIN GERARD AC ST MALO PHILY Pass`Cyc
19 124 SERRAND Daniel TEAM TED DIT AUTISME Pass`Cyc
20 137 SERAIS JACQUES VCS LOUVIGNEEN Pass`Cyc
21 142 LAINE Patrick CC LANDIVYSIEN pass d4
22 134 CHOPIER LUDOVIC VCS LOUVIGNEEN Pass`Cyc
23 107 CHAMPCOURT FABIAN COC FOUGERAIS Pass`Cyc
24 125 TREHET Daniel UC DU MORTAINAIS Pass`Cyc
25 133 POTIER Jean Jacques VC SAINT JAMES Pass`Cyc
26 103 ESNOULT David COC FOUGERAIS Pass`Cyc
27 144 EVEILLARD Maurice CC RENNAIS pass d4
28 140 BEAUFILS Xavier OCC CESSON SEVIGNE pass d4
29 118 BERTHELOT MICHEL TEAM SOJASUN CYCL. Pass`Cyc
30 138 CHARLES Bruno VC St JAMES PASS D4
31 109 GARNIER STEPHANE COC FOUGERAIS Pass`Cyc
32 115 MOULIN MICKAEL GO FOUGERAIS Pass`Cyc
33 113 IKEN NICOLAS CC VITREEN Pass`Cyc
34 105 GARNIER PATRICE COC FOUGERAIS Pass`Cyc
35 145 RODRIGUEZ Eric VC St JAMES pass d4
36 136 PATREL Hervé VCS LOUVIGNEEN Pass`Cyc
37 121 VEILLARD CHRISTOPHE TEAM TED DIT AUTISME Pass`Cyc
38 117 LEBRANCHU SYLVAIN TEAM PODIOCOM JANZE Pass`Cyc
39 130 LAHEURTE Frederic VC SAINT HILAIRE Pass`Cyc
40 102 DELATOUCHE BERNARD COC FOUGERAIS Pass`Cyc
41 123 LORANDEL Stéphane TEAM TED DIT AUTISME Pass`Cyc
42 108 CHAPRON BRUNO COC FOUGERAIS Pass`Cyc
43 106 LECERF Yann COC FOUGERAIS Pass`Cyc
1 59 BARON ADRIEN VC PLELANAIS
2 70 LAVENANT THIBAULT VELOCE VANNETAIS CYCL.
3 53 JOSEPH EUGENE LEO VC DINANNAIS
4 1 BERNARD PIERRE COC FOUGERAIS
5 37 ADAM KILLIAN TEAM PAYS DE DINAN
6 72 BOIVIN ADRIEN VS PAYS DE LAMBALLE
7 40 SILLIAU NICOLAS UC PAYS DE MORLAIX
8 29 HARDY SIMON OC CYCL.CESSONNAIS
9 69 THEBAULT BRIAC VC SAINT MALO
10 26 SAILLENFEST LEO DYNAMIC CLUB QUEDILLAC
11 21 LAUMONIER ARTHUR CC VITREEN
12 55 ROME AXEL VC DINANNAIS
13 57 YRIS MAXIME VC DINANNAIS
14 10 GAREL THOMAS AC BREVINOIS
15 74 MOISAN MATTHIEU VS PAYS DE LAMBALLE
16 56 WEISS THEO VC DINANNAIS
17 31 MOLINARO BENJAMIN OC LOCMINE
18 39 PLUSQUELLEC YANN UC PAYS DE MORLAIX
19 50 MAHIER Baptiste VC AVRANCHES
20 49 HAMEL Nicolas VC AVRANCHES
21 35 COCAUD MAEL SOJASUN ESPOIR ACNC
22 43 CHEVILLARD ALLAN US VERN CYCLISME
23 13 RADIER CORENTIN CC LIFFRE
24 45 OLLIVIER GURVAN US VERN CYCLISME
25 8 RABOT JEAN COC FOUGERAIS
26 2 BOUFFORT EVAN COC FOUGERAIS
27 30 LOUET PIERRICK OC CYCL.CESSONNAIS
28 42 PIOT JULIEN US CHATEAUGIRON
29 62 LE GUEN Julien VC SAINT HILAIRE
30 15 REBILLARD SULIAC CC PLANCOETIN
31 20 IKEN BASTIEN CC VITREEN
32 48 GIROULT Enzo VC AVRANCHES
33 6 GAZENGEL PIERRE COC FOUGERAIS
34 52 GEFFROY HUGO VC DINANNAIS
35 24 GAUDIN MAXIME DYNAMIC CLUB QUEDILLAC
36 38 MICHINEAU Alexis UC DU MORTAINAIS
37 68 PETITJEAN CORENTIN VC SAINT MALO
38 4 FOUREAU SIMON COC FOUGERAIS
39 23 BERCHE EDOUARD DYNAMIC CLUB QUEDILLAC
40 41 BORDIER THOMAS US CHATEAUGIRON
41 9 ROUXEL DESIRE COC FOUGERAIS
42 19 FORTIN YOANN CC VITREEN
43 60 DUPUIS VALENTIN VC PLELANAIS
44 11 EDY VALENTIN ASPTT RENNES CYCLISME
45 25 GERVAISE DORIAN DYNAMIC CLUB QUEDILLAC
46 27 ROYER JEREMY GO FOUGERAIS
47 14 LACHIVER THOMAS CC PLANCOETIN
48 66 POTIER Andréa VC SAINT JAMES
49 7 GOBY THEO COC FOUGERAIS
Mentions légales | Designed by diateam | Powered by diasite